Харчування спортсмена взимку
У зимовий період організм людини витрачає накопичені влітку і восени вітаміни і мінерали, які отримував разом з їжею. Основним джерелом вітамінів є свіжі овочі і фрукти, які взимку організм явно недоотримує. Однак на допомогу приходять привізні фрукти, які дозрівають у теплих регіонах - мандарини, апельсини, хурма та багато інших. За корисності для здоров'я людини, на перше місце можна сміливо поставити хурму, оскільки вживання цього фрукта в їжу, робить позитивний вплив на багато життєво важливі процеси, що протікають в людському організмі.
Хурма є справжньою скарбницею вітамінів і мінералів, в числі яких вітаміни А, С і Р, кальцій, калій, залізо, фосфор, йод, магній. Поряд з цим, в хурмі містяться такі корисні речовини, як білки, вуглеводи, органічні кислоти, клітковина, антиоксиданти і дубильні речовини. Все це робить хурму незамінним продуктом, який повинен бути в раціоні кожної людини, починаючи з малюків і закінчуючи людьми похилого віку. Фахівці-дієтологи, настійно рекомендують вживання хурми людям, організм яких часто піддається фізичним навантаженням. Моносахариди, які удосталь містяться в цьому помаранчевому фрукті, надають зміцнює дію на серцево-судинну систему, і зокрема, безпосередньо на серцевий м'яз.
Корисна хурма і тим, хто відчуває часті розлади травного тракту, оскільки пектинові речовини, на які так багата хурма, нададуть скріплювальний дію на кишечник. Хурма є унікальним природним антисептиком і згубно впливає на цілу низку різних хвороботворних бактерій і мікроорганізмів. Тому вживання в їжу хурми буде розсудливою профілактикою інфекційних захворювань. Якщо все ж таки не вдалося уникнути кашлю, то в якості лікарського засобу допоможе розчин з соку одного хурми і 3,5 столових ложок кип'яченої води. Не повинні забувати про це смачне «лікарський засіб», люди з порушенням ендокринної системи. У хурмі міститься багато йоду, який вкрай необхідний для правильної функціональної роботи щитовидної залози.